За сумнівну молочку оштрафували шістьох виробників, серед них один з Прикарпаття

Антимонопольний комітет України прийняв рішення у другому блоці справ, які були розпочаті після масштабного дослідження молочної продукції. Загальна сума штрафів, які були накладені на шістьох виробників, перевищила 111,5 млн грн.

За результатами розслідування виявлено низку виробників, які виготовляли суміші з невідомими складниками та називали таку продукцію «маслом». Окремі ж бізнесмени вдавалися до заміни молочних жирів рослинними й у іншій продукції. Зокрема, Комітет виявив невідповідність жирів у складі твердих сирів, інформує пресслужба АМКУ.

Такі «немасло» та «несир», окрім магазинів та ринків, могли потрапляти у школи, дитсадки, інтернати, лікарні, пансіонати, ВНЗ.

На жаль, для деяких виробників пріоритетом у діяльності є можливість здобути переваги перед іншими конкурентами та бажання збільшити свій дохід. Через це вони заплющують очі на порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, проявляють неповагу до споживача. А їхня продукція – навіть може становити загрозу здоров’ю людей.

З точки зору закону, вершкове масло та твердий сир є традиційними молочними продуктами, до складу яких не можуть входити жири та білки немолочного походження. При наявності будь-яких інших жирів, крім молочних, така продукція вже не може називатися ані «сиром», ані «маслом». На виробників, що поширювали інформацію, яка вводить в оману громадян, сьогодні, 10 грудня, рішеннями АМКУ були накладені штрафи:

  • ДП «Старокостянтинівський молочний завод» (Хмельницька обл.) – 84, 892 млн грн.
  • ТОВ «Деражнянський молочний завод» (Хмельницька обл.) – 9, 459 2 млн грн.
  • ТОВ «Вівальді Д» (Дніпропетровська обл.) – 6,9 млн грн.
  • ТОВ «Інтер-мол» (Дніпропетровська обл.) – 4,022 млн грн.
  • ТОВ «ОМПК «Славія» (Сумська обл.) – 3, 5 млн грн.
  • ТОВ «Іва-арт» (Івано-Франківська обл.) – 2,8 млн грн.

Варто зазначити, що деякі виробники вдаються до виготовлення неякісної продукції не вперше.

Нагадаємо, у листопаді АМКУ оштрафував недобросовісних виробників – ТОВ «Богодухівський молзавод» (Харківська обл.), ТОВ «Малороганський молочний завод» (Харківська обл.), ТОВ «Гайсинський молокозавод» (Вінницька обл.), ПП «Сімол» (Київська обл.), ТОВ «Інтер-Мол» – на суму близько 30 млн грн.

Отже, загальна сума штрафів, накладена АМКУ на недобросовісних виробників молочної продукції у 2020 році, становить  понад 140 млн грн. При цьому Комітет продовжує розгляд справ і щодо інших подібних порушників конкурентного законодавства, рішення по яким будуть прийняті в 2021 році.

ТОВ «Іва-арт»,. яке оштрафували на 2,8 млн грн у селі Драгомирчани Тисменицького району.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!