Калуш прикрасили 11-ма локаціями: трон, карусель, дзвін. ФОТО

Минулого року за результатами голосування в міському конкурсі «Бюджет участі» проєкт «Привітне місто» посів друге місце в категорії «Малі проекти».

Його автором є Віта Ковальчук. Загальний бюджет — 249 550 грн. Основна мета проєкту — прикрасити Калуш цікавими об’єктами, зокрема, зробити певні зовнішні елементи візитівкою нашого міста, пише WestNews з посиланням на Вікна.

У результаті реалізації проєкту «Привітне місто» у різних частинах міста встановили 11 цікавих об’єктів:

 • лавочка «Примирення» — на Пагорбі Слави (у житловому масиві «Височанка»);
 • дзвін — на вул. Дзвонарській (біля філії дитячої поліклінки);
 • кований трон — біля ЗОШ №1;
 • дві лавочки «Музичний настрій» — біля приміщень двох музичних шкіл міста;
 • дві лавочки «Кристали солі» — біля Калуського політехнічного коледжу і ПК «Мінерал»;
 • лавочка «Ретро автомобіль» — у сквері на вул. Пушкіна;
 • лавочка у формі двох лебедів — у міському парку імені Івана Франка;
 • лавочка у формі розгорнутої книжки — біля Калуської центральної бібліотеки імені Тараса Шевченка;
 • карусель — неподалік «Річкової алеї» (дорогою до Пенсійного фонду);
 • фотозона з написом «Я люблю Калуш» — у міському парку імені Івана Франка;
 • малюнок розпростертих крил — на площі Героїв біля магазину  «Галичанка».

Віта Ковальчук розповіла, що, буваючи в різних містах, бачила цікаві локації, які слугували фотозонами. Таку ідею хотілося перейняти і для Калуша. Тому разом із друзями вирішили подати проєкт на конкурс «Бюджет участі». Калушани проголосували за ідею, яка була реалізована руками калуського підприємця Тараса Білана.

Чоловік сам шукав дизайнерські рішення й одночасно виконував роботу. Каже, що процес виявився нескладним, адже за плечима — 10-річний досвід оброблення металу. Фотолокації виготовлені зі сталі, покриті якісним цинковим покриттям. Дошки лавок вирішили виготовити не з дерева, а з комбінованого матеріалу — пластику і дерева. Таке рішення, на думку майстра, практичніше і більш стійке до проявів вандалізму.

Автори проєкту старалися обирати людні місця, підкреслити історію обраного місця. Найважчим етапом у роботі був вибір локацій, адже хотіли врахувати всі побажання людей. Тому ініціатори ідеї їздили містом, радилися між собою та із управлінням архітектури, де краще розмістити об’єкти.

На думку авторів, однією з найяскравіших фотозон є надпис «Я люблю Калуш», що в міському парку культури ім. Івана Франка. У чорновому варіанті фотозону планували виготовити шестиметровою. Однак на практиці напис вийшов дев’ятиметровим. Однак, заїхніми словами, це ніяк не повпливало ані на естетичний вигляд, ані на результат.

Гірше не стало виглядати, адже кінцевий результат добрий і це всі оцінили”, — каже Тарас Білан.

Віта Ковальчук наголосила, що проєкт ще й націлений на те, щоб надихати людей робити своє місто кращим. Каже, що, до прикладу, створюючи фотолокацію «Крила», що біля фотостудії «Галичанка», хотіла показати, що люди, які малюють балончиками, можуть створити красиву роботу, а не проявляти свій вандалізм.

На запитання: чому більшість локацій розміщені в центрі і всього одна — на «посьолку», автори «Привітного міста» відповіли, що це не останній проєкт, за який вони беруться. Тому — все попереду. Віта Ковальчук і Тарас Білан закликають калушан до співпраці:

“Ми закликаємо людей до створення і написання нових та цікавих об’єктів. Ми будемо враховувати побажання калушан, які бачать перспективи в місті та  вболівають за нього”.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франківці вимагають повернути останню комунальну лазню у власність Франківська

Публікація Калуш прикрасили 11-ма локаціями: трон, карусель, дзвін. ФОТО запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.