Франківські учні виготовили безконтактні дезінфектори, які встановлять у школах (ФОТО)

«Щаслива п’ятірка» – учні Центру освітніх інновацій нещодавно отримали перемогу у міжнародному конкурсі та отримали фінансування на реалізацію власних винаходів. А винахід виявився вкрай необхідним у сучасних реаліях пандемії. Адже учні та викладачі виготовили безконтактні дезінфектори. Сьогодні першу партію переможці вручили керівникам закладів середньої освіти.

Ідея створити такі вироби у гуртківців з’явилася давно, але активно працювати над їх створенням розпочали у серпні, коли дізналися про проект UPSHIFT Україна. Тоді й вирішили, що будуть подавати заявку, пише Західний кур’єр з посиланням на офіційний сайт міського голови.

“Вже у серпні ми мали каркас нашого продукту. І завдяки UPSHIFT Global, який в Україні реалізовується за підтримки ЮНІСЕФ Україна та «Фонд «Професійний розвиток Харкова», ми втілили в життя наш задум та виготовили ось такий конкретний продукт. Коли ми працювали над створенням дезінфекторів, то головними критеріями була якість та відносна дешевизна матеріалів. Думаю, що з цим завданням ми впоралися. Зараз школи будуть їх тестувати. Якщо виникнуть недоліки, то ми працюватимемо над їх усуненням», – розповіла Христина Гафійчук, студентка 2 курсу Національного медичного університету, менеджерка проекту.

Проєктом займалися діти з гуртків Центру освітніх інновацій: учні природничо-математичного ліцею Мирослав Возняк, Анатолій Бублик, Юрій Тумир, учень школи № 11 Юрій Угринчук та студентка медичного університету Христина Гафійчук. А науковими керівниками були Олександр Аронець, Анатолій Казмерчук та Марія Починок.

«Приємно, що наші учні, одні із 140 команд, стали фіналістами та отримали фінансування на виготовлення такого важливого винаходу. Завдяки підтримці депутата Верховної Ради Оксани Савчук та департаменту освіти нам вдалося досить швидко реалізувати винахід, залучити спеціалістів до цього процесу. Сам проект ще не реалізований до кінця. Ми й надалі працюємо над завершенням проекту. Зокрема над створенням відео, мобільним додатком та над виготовленням наступної партії. Сподіваємося, що цей винахід стане в нагоді у закладах освіти», – зауважила Марія Починок, директорка Центру освітніх інновацій та один із наукових керівників проекту.

«Такі винаходи неможливі без підтримки талановитої молоді, – переконаний Олександр Аронець, керівник проекту. – У нас є чудова програма, яку підтримав свого часу міський голова Руслан Марцінків – «Навчимо 100 дітей ARDUINO робототехніки». І от – результат через 2 роки вже є. Є діти, які генерують цікаві ідеї. Наше завдання підтримати їхні ідеї та допомогти втілити їх в життя.  Керувати розумними дітьми, що мають бажання та талант до роботи з електронікою – дуже приємно», – ділиться враженнями наставник.

Міський голова Руслан Марцінків наголосив, що пандемія кинула ряд викликів людству. І один із них, на переконання міського голови, – це вміння жити в цих реаліях.

«З цією пандемією ми мусимо навчитися мислити і жити відповідно до ситуації. Тішимося, що така класна ідея реалізована в нашому місті. Центр працює, щоб наші діти мали змогу втілювати такі важливі ідеї в життя. До прикладу, такі дезінфектори найкраще підійдуть для шкільних їдалень. Адже тоді можна продезінфікувати руки без зайвих контактів. І я вкотре наголошую, що наша молодь – дуже талановита, ініціативна та розумна. Одним словом, – найкраща», – резюмував Марцінків.

The post Франківські учні виготовили безконтактні дезінфектори, які встановлять у школах (ФОТО) appeared first on Західний кур’єр.