Через COVID-19 Прикарпаття цього року відвідало значно менше туристів

Через поширення коронавірусної інфекції Прикарпаття цього року відвідало значно менше туристів, у порівнянні з минулим роком.

Про це на своїй фб-сторінці начальник відділу туризму Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму й інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Передерко.

У рамках співпраці управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації і телекомунікаційного оператора «Київстар» проведено аналіз даних* мобільності груп абонентів протягом 8 місяців 2020 року до Івано-Франківської області.

За 8 місяців 2020 р. Прикарпаття відвідало 1.3 млн абонентів з 23 областей України, з них – 0.8 млн короткотермінових відвідувачів (у т.ч. туристів) та 0.5 млн одноденних відвідувачів (у т.ч. екскурсантів). Моніторинг мобільності зафіксував спад відвідуваності області на 20% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року на регіональному рівні, на 50% – на локальному рівні.

Найбільша кількість відвідувачів торік приїздила із Львівської (24.02%), Чернівецької (16.17%), Тернопільської (15.92%), Київської з м. Київ (13.32%) та Закарпатської (5.52%) областей. До першої десятки регіонів з найбільшою кількістю гостей Прикарпаття увійшли також Хмельницька, Рівненська, Вінницька, Одеська, Дніпропетровська області.

Тривалість перебування/відпочинку наступна: 40.23% – один день, 34.64% – 2-3 дні, 23.13% – 4-7 днів.
Основними дестинаціями короткотермінових відвідувачів (абонентів, які перебували у межах області від 2 до 7 днів) стали територія Яремчанської міської ради (разом з Надвірнянським районом) – майже 132 тис. осіб (-57%, у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року), місто Івано-Франківськ – понад 57 тис. осіб (-57%), Косівський – майже 50 тис. осіб (-35%). До міста Яремче приїздили трохи більше 25 тис. гостей, безпрецедентне падіння потоку для цієї локальної дестинації становить 71%.

*Для створення аналітики на базі Big Data «Київстар» використовує виключно неперсоніфіковані дані груп абонентів, в якості результатів формуються звіти із статистичними кількісними показниками, тобто лише агрегованими даними. Для аналізу використовувалися дані по голосовим, sms та інтернет-активностям груп абонентів в мережі «Київстар» за 2019 рік. А саме, телеком-оператор аналізує активність по певних базових станціях, яка агрегується та надається у вигляді звітів зі знеособленими даними.
Починаючи 2020 р. «Київстар» застосовує нові алгоритми, які є більш точними статистичними кількісними показниками відвідуваності заданої території, зокрема, у сукупність не враховуються зовнішні і внутрішні гостьові абоненти-транзитери.