Місцеві вибори: 38 порушень зафіксувала ОПОРА на Прикарпатті

Упродовж виборчої кампанії спостерігачі ОПОРИ зафіксували на Івано-Франківщині низку порушень у розміщенні агітаційних матеріалів. Наймасовішим порушенням стала агітація без вихідних даних.

За словами координатора спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області Богдана Морикіта, виборча компанія була в коротких термінах – 50 днів офіційної кампанії. На поточних виборах працюють одна обласна, шість районних, 15 міських і 47 селищних територіальних виборчих комісій, пише “Галка“.

“Найактивнішу агітацію проводили: “Європейська солідарність”, “Слуга народу”, “Батьківщина”, “Свобода”, “Платформа громад”, “Удар”, “Голос” та “Українська галицька партія”. Найактивніша агітація тривала в Івано-Франківську, Коломиї, Калуші, Надвірній та Косові – тобто в центрах новоутворених районів”, – каже Морикіт.

Найактивнішим порушенням стало розповсюдження на зовнішніх носіях передвиборчої агітації без вихідних даних та проведення агітації поза строками. Так, спостерігачі ОПОРИ подали заяви до поліції щодо білбордів і сітілайтів розміщених з ймовірними порушеннями, де згадуються політичні партії “Слуга народу”, “Голос”, Європейська солідарність”, “Перемога Пальчевського”, “Українська галицька партія”, “За майбутнє”, “Батьківщина” та “Платформа громад”.

Також зафіксовано агітацію в громадському транспорті за “Платформу громад”. Йдеться про випадки в містах Надвірна та Долина.

Упродовж виборчої кампанії спостерігачами ОПОРИ подано в поліцію близько 38 заяв про адміністративні правопорушення.