Студенти франківського медуніверситету стали чемпіонами України з гирьового спорту

Днями в Дубні Рівненської області відбувся чемпіонат України з гирьового спорту серед дорослих та юніорів. Двоє студентів Івано-Франківського національного медичного університету здобули одразу кілька чемпіонських титулів.

Студент шостого курсу Олександр Шваб став чемпіоном України серед дорослих та юніорів. У ваговій категорії до 74 кг він здійснив 91 підйом двох 24-кілограмових гир довгим циклом. Студентка третього курсу Софія Обаль здобула одразу три нагороди. Здійснивши 116 підйомів 16-кілограмової гирі у ривку, вона посіла друге місце серед юніорок і третє місце серед жінок. А у напівмарафоні довгим циклом з результатом 215 підйомів вона стала чемпіонкою України, повідомляється на сайті ІФНМУ.

Як розповідає Олександр Шваб, на чемпіонаті його головним конкурентом був іменитий Заслужений майстер спорту України Володимир Андрійчук, якому Олександр вже одного разу поступився. Та цього разу все було навпаки.

“Ми були на сусідніх помостах і виконували вправу одним темпом, а на шостій хвилині я побачив, що він почав відставати на один підйом, — розповідає Олександр Шваб. — Тож мені потрібно було витримати свій темп і вистояти до кінця”.

Софія Обаль у перший день змагань виступала у ривку однієї 16-кілограмової гирі. Вона стала тут призером, але під час виконання вправи вона раптово випустила спортивний снаряд і той впав їй на ногу.

“Це був дуже сильний біль, але наступного дня зранку я таки вирішила виступити у напівмарафоні, вистояла усі 30 хвилин, зробила 215 підйомів і здобула перемогу, — розповідає Софія Обаль. — Дуже допоміг Олександр Шваб, який постійно підтримував. Без нього я б не впоралась”.

Тренер університетської збірної команди Заслужений майстер спорту України, старший викладач кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії з курсом фізичного виховання Роман Михальчук каже, що були переживання, адже студенти давно не брали участі у змаганнях, та й пандемія COVID-19 також наклала відбиток на підготовці.

“Олександр Шваб, як завжди, проявив спортивний характер, підготувався і переміг дуже серйозного суперника. А наша нова зірочка Софія Обаль взагалі перевершила очікування, адже після пошкодження ноги ми рекомендували їй не виступати на наступний день. Втім, вона вирішила не здаватися, зібралася з силами і, незважаючи на біль, показала феноменальний результат у напівмарафоні. В неї дуже великі перспективи”, — говорить Роман Михальчук.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!