На Камчатці – екологічна катастрофа, загинули сотні морських істот (фото, відео)

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Новая Газета.

На узбережжі Камчатки і Курильських островів недавно були виявлені сотні загиблих морських тварин. На опублікованих місцевими жителями фото, видно, що берег усипаний мертвими восьминогами, морськими їжаками, крабами, молюсками, камбалою, пишуть Версії.

За словами жителів, вода в районі Халактирського пляжу змінила колір і стала небезпечною для здоров’я. Як зазначає видання, 30 вересня уряд Камчатського краю повідомляв, що в районі Халактирського пляжу було виявлено перевищення допустимої концентрації фенолу у два рази і нафтопродуктів – у чотири рази.

У Грінпіс назвали те, що відбувається, екологічною катастрофою і зажадали її розслідувати: «Масштаб забруднення досі не визначено, але той факт, що мертвих тварин знаходять по всьому узбережжю, підтверджує серйозність ситуації».

Керівник Інформаційного агентства по рибальству Олександр Савельєв сьогодні поділився з Новою газетою думкою про те, що характер катастрофи на Камчатці говорить про зв’язок з військовими, зокрема, з військовою присутністю в океані бази Тихоокеанського флоту: «Там дійсно дуже страшна сталася аварія. Очевидно, це не вилив з якогось судна (буває, що з судна розіллють нафтопродукти – це абсолютно не те), тому що характер цієї проблеми глибинний – на велику глибину вражені морські зірки, морські гребінці, краби – вся фауна, яка знаходиться на глибині. Це серйозний викид», – заявив експерт.

Також сьогодні міністерство природи Камчатського краю опублікувало в Інстаграм відео «чистого» пляжу, проте користувачі соцмережі звернули увагу на смуги на піску, які свідчать, що пляж щойно прибрали.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!